L.A. CLIPPERS – GOLDEN STATE TAHMİNİ


Yazar: Osman Cengiz

Curry'nin kısa bir sönüklük döneminden sonra harika dönüşüyle vitesi tekrar 5'e takan Golden, dün gece oynanan maçta Charlotte'a karşı zorlanmadan maçı kazandı. 3 periyot sonunda fark 25'e çıktıktan sonra koç Steve Kerr yine benche şans verdi. Livingston ve Zaza'nın olmayacak oluşu onları zorlayabilir endişesini bertaraf etmeyi bildiler. 102 sayıda kaldıkları Miami karşılaşmasından sonra en az 113 sayı attılar. Zaza ve West bu akşam kesin olarak takımda yok. Livingston'ın ise oynama durumuyla ilgili şüpheli bilgisi var. Ancak oynamasa bile bu tür önemli maçlarda söz ona pek düşmüyor.

Clippers, 5 maçlık deplasman turnesinden sadece 2 galibiyet çıkardı ve bunda en önemli etken takımdaki eksikler. Son 6 maçta ise 4 mağlubiyetleri var. DeAndre Jordan'ın oynaması muhtemel görünüyor. Cris Paul ise bilindiği gibi başparmağındaki sakatlıktan dolayı takımdan ayrı. Onlar da bu süreçte en az 98 attılar. Kaybediyorlar ama sayı atmakta sıkıntı çekmiyorlar. Redick, Felton, Griffin ve benchten gelen Crowford'ın muhteşem bölüşümleri onların hücumda sıkıntı yaşamamalarını sağlıyor.

İki takım bu sezon iki kez karşı karşıya geldi 8 Aralık'ta yine Clippers'ın ev sahipliğindeki maçta 213 sayı çıkıştı. 29 Ocak'ta ise Oracle Arena'daki mücadelede Golden, Curry'nin 9 üçlük bulup 43 sayı attığı maçta rakibini 144-98 yenmişti.

Skor açısından bir hayli zevkli geçmesini beklediğim maçta benim görüşüm sayı bareminin aşılacağı yönünde.

Tahmin: 226.5 ÜST
iddaa kodu: 963

 


Benzer içerikler