GALATASARAY – BURSASPOR iDDAA TAHMiNi

Son 4 haftalık periyotta sadece Adanaspor'u yenebilen Galatasaray'da özellikle Jan Olde Riekerink eleştiri oklarına maruz kaldı. Bu süreçte kaybedilen rakiplerin Trabzonspor, Başakşehir ve Fenerbahçe olması da ayrıca kritikti. Galatasaray takımında oyuncu endeksli bir problem olduğu da açık. Sonuçlar iyi giderken ayyuka çıkmayan problemler, birkaç kötü sonucun ardından su üzerine çıkıyor bu da takım yönetimi anlamında sorun olduğunu gösteriyor.

Bursaspor son 2 haftada Karabük ve Akhisar Belediyespor ile golsüz berabere kaldı. Herkes yeşil-beyazlıların en yumuşak bölgesini savunma olarak görür ama özellikle bu sezon kaleci Harun Tekin'in iyi performansı sayesinde gol yememe serilerini 5'e çıkardıklarını da hatırlatmak gerek.

Türk Telekom Arena'da baskı hissedecek taraf haliyle Galatasaray. Kritik maçların ardından yine üst sıraları çok yakından ilgilendiren bir sınav verecekler. Bursaspor'un son haftalardaki maçları benim bahis önerim lehine görünmese de, Galatasaray'ın bu baskı neticesinde risk alacağını ve konuk takımın da rakip yarı sahada tehlike yaratabileceğini düşünüyorum. Taraflar en az birer gol kaydedebilir.

Tahmin: Karşılıklı gol var (1.60)
iddaa kodu: 102

Yazar: Olcay Şahin

 

Benzer içerikler